Tehetségpont

Fejérpataky Tehetségpont TP 171 002 356

A tehetséggondozás-fejlesztés modern szemléletét követve célunk – a sporton keresztül, abból kiindulva – a tehetségazonosítás, az általános fejlesztés és a gondozás.

Nem mindenki tehetséges (a tehetségfogalom koronként, kultúránként változik), de képességterületei fejleszthetők. Hiszen, hogy a jövőben kit tekint társadalmunk tehetségnek, ma még nem tudható. Ezért a fejlesztésben több tehetségterület komplex fejlesztésére van szükség. Mi is a komplexitásra törekszünk. A projekt általános fejlesztő hatása mellett sokféle tehetség megjelenését, azonosítását indukálhatja, komplex feladatok végrehajtásával. Fontos a nem iskolai képességeket tekintve tehetségesek, illetve az alulteljesítő tehetségesek fejlesztése, és azonosítása is. Iskolánkban hagyomány a novemberi Egészséghét, mely minden évfolyamon projekt formájában kerül megvalósításra. A Szülői Szervezet, mint segítő partnerünk, ezt a rendezvényt is támogatja a Gyümölcsnap lebonyolításával. Ezt szeretnénk folytatni, tökéletesíteni, a produktumok elkészítésébe a szülőket is bevonni.

Tehetséggondozó programjaink:

• emelt szintű testnevelés

• röplabda

• foorball

• úszás szakkör

• sporttorna

Az akkreditáció szöveges értékelése:
A tehetségpont 4. éve végez a testi-kinesztetikus területen magas szintű tehetséggondozást. A beválogatás átgondolt
koncepciót mutat: már az 1. osztálytól igen körültekintően történik, kihasználva a testnevelés tantárgy emelt szintű
oktatását, melyet a következő évfolyamokban dúsítanak, miközben kiemelik az átlagon felül teljesítőket. Kiemelten kezelik
az SNI és BTMN-es gyermekeket, esélyt adva nekik a sikerre. ill. hátránykompenzációra. A pszichológus felkérése
folyamatban van, melytől elsőként a tanácsadásokban való segítséget remélik. A programok hatásvizsgálataiban igazolódik
pedagógiai munkájuk tudatossága, mely a versenyeredményeken túl, a szakkörök népszerűségében és a szülői
elégedettségben is megfigyelhető. Tanácsadásaikban probléma-érzékenyek, igyekeznek minden szereplőt megszólítani.
Rendezvényeik és együttműködéseik aktív, valós kapcsolatokat igazolnak.
A következő időszak céljául a kognitív fejlesztést, az élményközpontú pedagógiát tűzték ki. Új szakköröket a képzőművészet
területén kívánnak indítani.
Javasoljuk a kiváló minősítést.
2019. 03. 07.
Detre Zsuzsanna és Farkas Tímea
a Matehetsz akkreditációs szakértője

Partnereink:

• Örökmozgó Sportegyesület

• Iváncsai KSE

• DDGYÁI – Dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola Tehetségpont – TP 181 001 178

• KM-TST – Középmezőföldi Tehetségsegítő Tanács – TT 851 000 088

Terveink:

• A testi-kinesztétikus tehetségazonosítás, tehetségsegítés mellett

• logikai-matematikai tehetségígéretek felfedezése, tehetséggondozása,

• nyelvi tehetségprogram elindítása