„Ép testben ép lélek”

Várjuk leendő tanítványainkat!

„Mens sana in corpore sano! – Ép testben ép lélek!”
(Iuvenalis)

Fontos számunkra a test és lélek harmóniája, a nevelés-oktatás menüben ismertetjük, milyen programok szolgálják ezt a célkitűzést.  (Innováció alcím alatt)

Nevünk a 2023/24-es tanévtől Dr. Fejérpataky László Sportiskolai Általános Iskola

Sportiskola elindításához készült szakmai anyag itt olvasható.

Sportiskolai osztályt – felmenő rendszerben – 1. és 5. évfolyamon indíthatunk (a hagyományos mellett).

Az „emelt szintű testnevelés” továbbfejlesztését kívánjuk megvalósítani a sportiskolai lehetőségek kiaknázásával. Nem titkolt szándékunk, hogy a körzetben sportközponttá váljunk, vonzó legyen intézményünk azok számára, akik a mozgás szeretetét sportkarrier építésével szeretnék kiegészíteni. A sportiskolai kerettanterv és a sportágspecifikus fejlesztés az általános iskolai  átlagos követelményeket egészíti ki évfolyamonként egy speciális tantárggyal. Akkreditált kiváló tehetségpontként arra törekszünk, hogy megtaláljuk diákjainkban a tehetséget, fejlődésükhöz megadjunk minden segítséget.

Mivel a szülők régi kívánsága a sport és angol specializáció,  tanórán kívüli tevékenység keretében (15 órától) megszervezzük ezeket a tevékenységformákat az első évfolyamtól felmenő rendszerben.

Kedves Szülők!

Iskolánk pedagógiai célkítűzése, hogy az évfolyamok/osztályok sportiskolai és hagyományos csoportokba szerveződjenek. Szeptembertől két osztály indítását tervezzük, a jelentkezők létszáma alapján nem tudunk külön foci osztályt szervezni, ezért megtartjuk a korábban már bevált szervezési modellt:  – edzői ajánlással és felmérés alapján emelt tesi csoport  és hagyományos tesi csoport kerül kialakításra a két osztály tanulóiból vegyesen. Az egyesületekkel folyamatos párbeszédet folytatunk, a csoport besorolás 1 tanévre szól. Sportiskolai specifikáció a testi nevelést és sporttal kapcsolatos tevékenységet, tantárgyakat érinti. (majd) A közismereti tantárgyak minden gyermek számára azonos szerveződésben érhetők el. (Terveink szerint a korábbi sport orientáció, emelt szintű testnevelés helyébe lép a sportiskola.)

Sportiskolásaink heti óraszáma nem több, mint a hagyományos csoportba járó társaiké. Csoportjaiba várjuk az igazolt sportolókat (edzői ajánlással), és jelentkezőket (képesség felmérés alapján). Minden egyesülettel kötöttünk együttműködési szerződést, hogy együtt segítsük sportkarrier felé tanítványainkat.

Speciális sportiskolás tantárgyak: (NAT2020)

1. és 4. évfolyam: sportágválasztó (1 énekóra terhére a kettőből)
  2. és 3. évfolyam: önismeret, drámajáték (1 énekóra terhére a kettőből)
    5. évfolyam: tanulásmódszertan (1 énekóra terhére a kettőből)
    6. évfolyam: olimpiaismeret (dráma órával bontva)
    7. évfolyam: küzdelem és játék (1 tesiórával modulárisan)
    8. évfolyam: sportegészségtan, sportetika (1 tesiórával modulárisan)

Partnereink:
Sportiskolák Országos Szövetsége
MLSZ
Iváncsai KSE
Iváncsai Shotokán Karate Egyesület
Örökmozgó SE
IVSE

Az egyesületi tagsággal rendelkező, edzői ajánlással érkező diákok plusz terhek nélkül felvételt nyernek a sportiskolai osztályba. Természetesen, versenyeken, diákolimpiákon számítunk színvonalas részvételükre!

Az iskolai ingyenes, választható sportágak (igazolással nem rendelkező emelt szintű tesis (sportiskolás) diákok számára 1 kötelező):

• sporttorna
  • röplabda
  • kosárlabda

Sportágra jelentkezni mindig előző tanévben, május 20-ig kell, a választás a következő tanévre szól.

Orvosi alkalmasságról szóló igazolás: orvosi_alk

választható sportágak: (jelentkezési lap) sportagvalaszto

Leendő elsősök felmérő lapja Képességvizsgálat

Akkreditált kiváló tehetségpont vagyunk, sport tehetségműhelyeink:

– úszás
– sporttorna