Történetünk

Iskolánk története

A XIX. századtól működik Iváncsán iskola.
1830-ban az első iskola megnyitotta kapuit 65 kisdiáknak, helye ismeretlen.
Az első ismert épület 1848-ban épült, fele imaház volt.

1914-ben felépült a mai református templom, melyben az imaházat is tanteremmé alakították.

1975-ben megépült az új hat tantermes általános iskola tornateremmel, majd 1988-ban új szárnyat avattak, mely további 8 tantermet jelentett az intézmény számára.

Az 1997/98-as tanévben vette fel iskolánk Dr. Fejérpataky László nevét. 2011-ben pályázati forrásból alakították ki mai építészeti formáját.

Eddigi elnevezései:
Állami Általános Iskola Iváncsa
1997-től ÁMK Dr. Fejérpataky László Általános és Művészeti Alapiskola
2013-tól Dr. Fejérpataky László Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
2016-tól Dr. Fejérpataky László Általános Iskola

Ma már Iváncsa ékessége:

A Ráday Levéltárban fellelhető források:

1880.

Török Pál (?) levél a vallási és közoktatási minisztériumhoz

Az iváncsai iskola ügyében jár közbe, hivatkozva a korábbi törvényekre, kéri hogy juttassák el számukra az őket megillető pénzt.

1880. júl.29.

Díjlevél

Az iváncsai helvét hitvallású tanítói díjlevél hiteles másolata.

1880. aug.1.

Jkvi kivonat

Jegyzőkönyvi kivonat, mely felvétetett az iváncsai községi iskolaszék ülésén a tanítói díjazás és az iskola épületének ügyében.

1880. szept.23.

Jkvi kivonat

Jegyzőkönyvi kivonat, mely felvétetett az iváncsai községi elöljáróság és az iskolaszék együttes ülésén a tandíjakkal és a református egyház kérelmével kapcsolatban.

1874. aug.29.

Fogalmazvány

Másolat egy fogalmazványról, mely szerint az elöljáróság ülésén a többség ellenezte egy községi iskola felállítását.

1874. aug.29.

Jkvi kivonat

Jegyzőkönyvi kivonat, mely szerint a községi elöljáróság megtagadja egy községi iskolaszék felállítását, s kifejezték óhajukat, hogy a római katolikusok bármi áron tartsák fenn iskolájukat.