Pénz7-2019.

Pénz7 - 2019. február 25-március 1.

Magyarország 2015-ben csatlakozott először az Európa szerte közel 30 országban egy időben zajló European Money Week kezdeményezéshez. A program célja, hogy már fiatal kortól segítse a pénzügyek iránt érdeklődő diákokat ismereteik bővítésében, és felhívja a figyelmüket a mindennapi pénzügyi tudatosságra.

Iskolánk 3 osztállyal vettünk részt a programban:

Szentgyörgyi Andrea a 3. a és 3. b osztályban tartott órát, Mandzákné Tarnavölgyi Judit, az Állami Számvevőszéktől érkezett önkéntes segítőként. Mindkét osztályban játékos feladatokkal frissítették, gyarapították tudásukat a gyerekek.

Balhegy Gabriella a 6. a osztállyal két órában foglalkozott a családi költségvetéssel, a pénz mai formáival és a lehetséges befektetésekkel. Önkéntes segítőként a tanórán Molnárné Juhász Mariann, a Pénzügyminisztérium dolgozója vett részt az órán.