„Digitális Jólét”

DOS megvalósulása iskolánkban

A Kormány által 1536/2016. (X. 13.) Korm. határozattal elfogadott Magyarország Digitális Oktatási Stratégiája a jövő nemzedékek munkaerőpiaci versenyképességét hivatott biztosítani. Megteremti a feltételeket, hogy az iskola a kor színvonalának megfelelő alkalmazásképes tudást közvetítsen.

Mi változik a mi iskolánkban?

Eszközellátottság

2011-től 30 modern PC-k, 6 interaktív tábla alapozta meg a digitalizáció kezdetét.

2016-ban 20 új PC-vel váltottuk ki a számítógépterem elavult gépeit, valamint belső hálózathoz szervert és switch-et helyeztünk üzembe.

2016-ban pályázati forrásból 6 db tanári laptopot vásároltunk.

2017-től széles sávú Internet használata biztosított, az épület teljes WIFI-lefedettsége 2018-ban megvalósul.

2017 karácsonyán a Szülői szervezet okostáblával lepte meg iskolánkat.

2018-ban minden pedagógus laptopot vehetett át munkája végzéséhez, valamint elvégezte az „Alap”, majd „középhaladó” képzést.

2019-től pályázati forrásoknak köszönhetően bővítettük pedagógiai módszertani repertoárunkat, bevezettük intézményi szinten az Office365 használatát.

Újabb 2 db interaktív panel érkezett a fenntartónak köszönhetően, így az angol nyelvoktatás és a matematika oktatása számára is biztosított ez a támogatás. 

2020-21-ben (részben a COVID miatt) bővítettük tudásunkat, egymás segítségére voltunk és kiterjesztettük az Office365 intézményi szervezeti alkalmazását.

2020-tól a MeetandCode nemzetközi programjain veszünk részt, a Gyermekeinkért Alapítvány közreműködésével támogatásra pályázunk. Így vásároltunk Beebotokat,

Drónt és programozáshoz szükséges MicroBit „alkatrészek”-et.

2021-ben a Magyar Falu program keretében a Gyermekeinkért Alapítvány partnereként 2 000 000 Ft eszköztámogatásban részesültünk, 2 interaktív panel került a tantermeinkbe, tableteket, tablet tokokat és programozáshoz szükséges eszközöket választhattunk.

2022-ben is megragadunk minden pályázati lehetőséget, mely a fejlődést szolgálja, valamint iskolánk tanulóinak és dolgozóinak javára válik.

 

Részvételünk az EFOP 324 projektben 

 2018. tavaszán valamennyi pedagógus laptopot vehetett át személyes használatra.

30 darab tanulói tablet várta a szeptemberi bevetést. 

2018. novemberére megvalósult az épület teljes wifi lefedettsége.

Humán erőforrás

A korábbi évek interaktív-táblás tanfolyamain részt vettek kollégák, de az alkalmazási hajlandóság nem volt általános. Kifejezett informatikai idegenkedés is előfordult, melyen 2017-ben a GINOP-tanfolyam változtatott. 12 fő végezte el az IKER1 és IKER2 kurzust. 2018-tól a folyamat folytatódott informatikai alap-és középhaladó képzéssel valamennyi kollégánk rendelkezik.

2017. szeptemberétől bevezettük az E-KRÉTA elektronikus naplót, mely megteremtette a kollégák közötti napi kölcsönös segítségnyújtás, konzultáció élményét.

2016-tól iskolánk saját Office365 felhasználó, majd 2018-ra intézményi szervezeti felhasználóként valamennyi diákunk és pedagógusunk tagja a szervezetnek.

2017-tól részt veszünk a Digitális Témahéten, 2019-től a MeetandCode  és a CoodeWeek idején saját rendezvénnyel jelenünk meg.

2018-tól bővítjük tudásunkat, szélesítjük pedagógiai eszköztárunkat, melyet a COVID-mentes időszakban is alkalmazunk.

A LearningApps, Wordwall, Redmenta, Kahoot mellett a virtuális osztályterem világában is otthon vagyunk.

A megkezdett folyamat folytatódik.